Маски зварника

Параметри
Наявність
Установчий розмір фільтра: 110х90х9 мм
Розмір оглядового вікна: 90х30 мм
Ступінь затемнення: DIN4/9-13
Час затемнення: 1/15000 с
Установчий розмір фільтра: 126х102 мм
Розмір оглядового вікна: 98х43 мм
Час затемнення: 1/25000 с
Діапазон затримки відкриття після зварювання: 0,1 - 1,0 с
Установчий розмір фільтра: 126х102 мм
Розмір оглядового вікна: 98х43 мм
Час затемнення: 1/25000 с
Діапазон затримки відкриття після зварювання: 0,1 - 1,0 с
Установчий розмір фільтра: 126х102 мм
Розмір оглядового вікна: 98х43 мм
Час затемнення: 1/25000 с
Діапазон затримки відкриття після зварювання: 0,1 - 1,0 с
Установчий розмір фільтра: 133х115 мм
Розмір оглядового вікна: 98х88 мм
Час затемнення: 1/30000 с
Діапазон затримки відкриття після зварювання: 0,1 - 1,0 с

Маска зварника використовується для запобігання термічних опіків, механічних пошкоджень шкіри і очей при роботі зі зварювальним апаратом. Її носіння під час зварювання є обов'язковим згідно із правилами техніки безпеки.

Види масок зварників

Засоби захисту цього типу можна розділити на 2 великі групи:

Маски з фіксованим ступенем затемнення

Для їх виробництва використовується високоміцний пластик, стійкий до механічних пошкоджень. Каркас щільно фіксується на голові за допомогою регульованих кріплень. Це попереджає її зісковзування під час роботи.

На масці встановлений знімний захисний екран із затемненням. Він легко знімається і може бути замінений у разі псування. Затемнення однорідне і не змінюється. Екран легко піднімається вгору для того, щоб оцінити якість зварювання або виконати шліфувальні роботи.

Плюси:

 • Невисока ціна;
 • Можливість заміни екрану.

Мінуси:

 • Затемнення світлофільтру не регулюється;
 • Для виконання шліфування або перевірки швів потрібно підняти вгору екран. У
 • результаті очі залишаються без захисту.

Захисна маска зварника підійде для виконання нечастих робіт в гаражі або на ділянці.

Маска зварника хамелеон

Це ефективний пристрій для захисту очей і шкірних покривів під час зварювання. Для виробництва використовується ударостійкий пластик. Головна особливість маски - автоматичне затемнення екрану при появі зварювальної дуги. При відсутності іскор прозорість екрану відновлюється. Завдяки цьому зварник може виконувати роботи, не знімаючи захисного засобу.

Рідкокристалічний екран працює від сонячної батареї. Його не потрібно додатково заряджати. Регулювання ступеня затемнення дозволяє адаптувати маску до умов роботи. На екрані розташована пластина із пластику, що захищає його від механічного впливу.

Плюси:

 • Безпека при виконанні зварювальних робіт;
 • Адаптація затемнення до робочих умов;
 • Можливість виконувати весь спектр дій, не знімаючи маску.

Мінуси:

 • Висока ціна. У магазині представлено кілька варіантів масок в різній ціновій категорії.

Маска для зварювальника хамелеон використовується, переважно, для вирішення професійних завдань на виробництвах. Недорогі варіанти чудово підійдуть для побутових потреб.

Пристрій маски зварювальника з автоматичним затемненням

Маска хамелеон для зварника складається з таких елементів, як:

 • Світлофільтр;
 • Сонячна батарея;
 • Корпус з кріпленнями;
 • Регулювання режиму затемнення і режимів роботи.

Світлофільтр

У масці встановлений рідкокристалічний світлофільтр. Його відмінність від звичайного світлофільтру полягає в декількох шарах кристалів, між якими розташована пароізоляційна плівка. Коли струм подається на них, відбувається структуризація, в результаті чого виникає блокування світла. Фотодатчики чутливі до світла від зварювальної дуги, що призводить до затемнення поверхні.

Суть роботи світлофільтру на масці зварювальника полягає в блокуванні світла і розблокування, коли промені відсутні. Працівникові не потрібно знімати маску для того, щоб побачити результат роботи або зайнятися шліфуванням. Світло від зварювальної дуги доходить до очей менше, ніж за секунду. Світлофільтр в даній конструкції реагує на подразник за 100 мкс, що дозволяє практично повністю виключити опік рогівки в процесі роботи.

Сонячна батарея

Даний елемент живлення розташовується над світлофільтром. Він забезпечує безперебійну роботу маски без необхідності заміни батареї. Деякі моделі обладнуються літієвими елементами живлення.

Зручність сонячної батареї полягає в тому, що її не потрібно додатково заряджати. Для якісної і безперебійної роботи досить денного світла або світіння від зварювання.

Корпус з кріпленнями

Під час виконання зварювальних робіт існує ризик отримання механічних пошкоджень. Щоб цього уникнути маска для зварника виробляється з особливо міцного пластику. Вона надійно захищає обличчя працівника від потрапляння великих часток. Пластик стійкий до високих температур. Виробник рекомендує використовувати маску в температурному режимі від - 10 до +55 С.

Для зручності роботи маска обладнана кріпленнями. Вони забезпечують надійну фіксацію засобу захисту на голові навіть у найбільш незручних положеннях. Кріплення налаштовуються в залежності від фізичних особливостей людини.

Регулювання режимів затемнення і режимів роботи

Захисна маска для зварника Хамелеон може працювати в 2 режимах:

 • Зварювання. Світлофільтр затемнюється автоматично;
 • Шліфування. Екран залишається прозорим, що дозволяє перевірити якість швів або виконати шліфування без зняття маски.

Працівник може самостійно відрегулювати час переходу з темного стану в світле. Збільшення затемнення відбувається за допомогою спеціальних регуляторів. Вони розташовані на зовнішньому боці корпусу, збоку. У деяких моделях регулювання знаходиться всередині.

Зовнішні перемикачі значно зручніші, вони дозволяють змінювати ступінь затемнення, не знімаючи маску. Чим сильніше сила струму, тим темнішим повинен бути екран. При цьому вони частіше ламаються, ніж внутрішні, тому що схильні до механічного впливу ззовні.

Як вибрати маску зварника

Перш ніж купити маску зварника хамелеон, потрібно визначитися, для яких цілей вона буде використовуватися:

 • Побутове застосування. Для особистих потреб можна купити маску зварника з недорогим світлофільтром. Бюджетні моделі відрізняються безпечним градусом відхилення. Як правило, цей показник не перевищує 10 градусів. Маски при низьких температурах і запиленості дають менш чітку картинку. Для нечастих зварювальних робіт це не буде проблемою;
 • Професійне використання має на увазі більш ретельний підхід до вибору засобу захисту. Маска зварника профі повинна відповідати умовам роботи.

Параметри, на які потрібно звернути увагу при виборі засобу захисту:

 • Ступінь затемнення. У професійних масок вона регулюється в межах від 9 до 13 DIN. У режимі «шліфування» показник дорівнює 4 DIN.
 • Час спрацювання. Показник свідчить про те, за який проміжок часу фільтр світлішає або темніє. Він виражається в мкс. У даному випадку розглядаються 2 характеристики:
 • Час затемнення світлофільтру. Чим воно менше, тим швидше поверхня екрану реагує на вплив світла від світлової дуги;
 • Час вимкнення - показник, що означає, за який часовий проміжок екран стає знову прозорим;
 • Ступінь захисту від УФ / ІЧ-випромінювання. Максимальний показник становить 16 DIN.
 • У професійних масках часто зустрічається 13 DIN. Чим він вищий показник , тим краще рівень захисту;
 • Показник робочої температури - це рекомендований температурний режим, при якому використання засобу захисту буде безпечним і ефективним. У більшості моделей він становить від -5 до 55С. У деяких місцях можна працювати при 10С.
 • Зручність. Маски розрізняються за розміром екрану. Це індивідуальний параметр.

Важливо поміряти маску і подивитися, наскільки вистачає огляду. Професійні моделі мають невелику вагу. У масці вагою 0,4-0,5 кг значно зручніше працювати, бо знижується навантаження на спину і шию.

Де купити маску для зварника

Оскільки маска відноситься до засобів захисту, то потрібно вибирати тільки перевірених продавців, які мають дозвіл на торгівлю товарами даної категорії.

Компанія Procraft виробляє і реалізує будівельну техніку і амуніцію для працівників. Власне виробництво дозволяє купити маску зварника Хамелеон в Україні за доступною ціною.

Для того щоб зробити замовлення, потрібно:

 • Помістити вибраний товар в корзину;
 • Вказати необхідну кількість і контактні дані;
 • Вибрати зручний спосіб доставки та оплати;
 • Дочекатися підтвердження замовлення.

Існує 5 основних причин, за якими покупці вибирають маску зварника Хамелеон купити в Україні в магазині Procraft:

 • Власне виробництво. Procraft - один з лідерів по виготовленню професійної техніки і засобів захисту. У процесі створення масок зварника Хамелеон (Харків) строго дотримуються всіх стандартів;
 • Широкий асортимент продукції. В інтернет - магазині представлений великий модельний ряд засобів захисту, що дозволяє знайти оптимальний варіант для кожного клієнта;
 • Демократична цінова політика. Один з важливих продуктів Прокрафт - маска для зварника Хамелеон. Ціна на неї значно нижча за аналогічні пропозиції конкурентів. Доступна вартість товару обумовлена ​​тим, що він надходить покупцеві безпосередньо від виробника, минаючи велику кількість посередників і їх націнки;
 • Турбота про клієнтів. В інтернет - магазині передбачено кілька видів доставки і оплати. Кожен може вибрати найбільш вигідний і зручний варіант. Менеджери допоможуть визначитися з вибором, дадуть відповіді на всі питання;
 • Гарантії. Товар можна повернути або обміняти протягом 14 днів з моменту покупки. На всі маски зварника Хамелеон (Київ) діє заводська гарантія 12 місяців.

Якісна маска для зварника гарантує захист його здоров'я і допомагає виконувати роботу швидко і ефективно.

Спасибо!