Ножиці

Параметри
Наявність
Ножиці ножові Procraft SM2.5-1100
Ножиці ножові Procraft SM2.5-1100
Ножиці ножові Procraft SM2.5-1100
Ножиці ножові Procraft SM2.5-1100
Ножиці ножові Procraft SM2.5-1100
Ножиці ножові Procraft SM2.5-1100
0/5 0 відгук
Напруга: 220 В
Частота струму: 50 Гц
Потужність: 1100 Вт
Число оборотів холостого ходу: 1800 (+/- 10%) об/хв
Напруга: 220 В
Частота струму: 50 Гц
Потужність: 1000 Вт
Число оборотів холостого ходу: 2000 об/хв

Електричні вирубні ножиці не виробляються зі стандартними механізмами активації «муфта-гальмо». Зі збільшенням кількості ходів через жорсткість муфт функціонування інструменту погіршиться, а інтервал розгону-гальмування виявиться досить істотним. Така ж особливість характерна для гальма на основі стрічкового механізму.

Щоб пневмо фрикційний привід працював, потрібно підведення стисненого повітря. У зв'язку з цим на обладнанні встановлюють звичайні кнопкові станції, а запуск і вихід з активного стану здійснюється електродвигуном.

Електричні ножиці: види

Інструмент затребуваний в сфері прямого і фігурного різання металу, що не піддається ручній обробці. Інструмент також незамінний при необхідності дотримати високу точність лінії розрізу, особливо в тих місцях, з якими не зручно працювати, відрізняється надійністю і тривалим терміном експлуатації.

За джерела живлення електроножиці бувають мережевими і акумуляторними (останні стануть в нагоді при відсутності електромережі). Мережеві відрізняються помітною легкістю в зв'язку з відсутністю акумулятора, тому можуть виявитися більш доречними в роботі.

Електроножиці поділяються на види за призначенням і особливостям робіт:

 • Висічні. Інструмент має вигляд конструкції діаметра 57 мм, оснащений двигуном, що активує його роботу.
 • Вирубні. Торець інструменту нагадує зубило; особливість його роботи - удари по металу, розташованому між активним і статичним лезами ножиць. Значна кількість різновидів вирубних ножиць обладнана механізмом, що усуває обрізки матеріалу. Внаслідок цього під час роботи відкривається огляд дій і забезпечується відмінна якість робіт. За допомогою вирубних електроножиці можна виконувати різання з середини листа, але з цією метою доведеться висвердлити в шарі металу отвір за допомогою дриля. Існує кілька видів вирізних ножиць.
 • Шліцьові. Найбільш популярні ножиці. Їх перевага - це універсальність: вони придатні для різання металу, різання отворів в трубах, виконання криволінійних розрізів. Особливості шліцьових ножиць: наявність ріжучої головки, за допомогою якої відстежують робочий процес і регулюють точність розрізу. Інструмент затребуваний в металообробці, виробництві вентиляційних систем, різанні металевих листів, операціях з жерстю.

Операції вирубними електричними ножицями

Різання металу здійснюють одним із способів:

 • Прямим: виконується дія звичайних листових ножиць. Нижнє лезо - статичне; розташоване в повзункові, робить ковзання зворотно-поступального типу. У ручному режимі деталь прямує по шаблонних лініях, зафіксованих на робочій поверхні. Відчутні вібрації ріжучого механізму, які зростають з кількістю ходів, здатні спровокувати деформації на поверхні листа, що призведе до втрати заготовки, утворення шорсткостей, що характерне для алюмінію, деяких видів сталі.
 • Способом просічки. Краї заготовки виглядають рівними, не мають недоліків. Вібрація - усувається. Але просічки використовувати неможливо при вирубних операціях і радіусі до 40 мм. Щоб виконати точну розмітку, будуть потрібні шаблони, а при масовому випуску важливо запастися форменими напрямними.
 • Перфорація: вид робіт, при якому відходи матеріалу відокремлюються від основи. При надрізі шар металу приймається з меншими значеннями. Це обумовлено тим, що на початковому етапі різання відбувається збільшення потужності крутного моменту, внаслідок чого обертання електродвигуна сповільнюється, а в деяких випадках повністю зупиняється. З огляду на відсутність системи вимкнення у вирубних ножиць, їх двигун ризикує вийти з ладу.

Ручні вирубні ножиці зазвичай оснащені рухомим механізмом. Напрямок виконується вздовж вісі повзуна; потреби в коригуванні немає. Через те, що зростає тертя на дотичних поверхнях, конструкція може бути використана тільки при обробці металу з обмеженням по товщині до 1,5 мм.

Велика кількість примірників листових ножиць виробляють пряму різання. Відхилення від стандартного зрізу може зійти за низьку якість. Тільки вирубні, або по-іншому висічні, ножиці здатні виконувати фігурне різьблення. Така особливість надає користувачеві широке їх використання при виробництві.

Можливості вирубних ножиць

У роботі з металевим матеріалом, висічні ножиці здатні виконувати такі переходи:

 • Без обмежень прорізати з фігурного контуру;
 • Робити розріз по перфорованої смузі з використанням шаблонів, або інших спеціальних розмічальних матеріалів;
 • Різка прямими ножами;
 • Виконувати штампо складальні операції та багато іншого.

Фундаментальним матеріалом може бути не обов'язково метал. Можна використовувати і більш тендітні «полотна». Для такого розрізання досить створити стискаючу напруга в області різу.

З цим також не виникне проблем, оскільки основні параметри вирубних ножиць регламентуються по ДСТУ, під номером 16829. Вирубні ножиці знаходять своє застосування як в промисловому виробництві, так і в побуті. Також можливе застосування в приватній діяльності, виходячи з профілю напрямку.

Особливості

Переважну відміну бачимо в конструкції вузла «повзун-шатун». Кривошипно-шатунний механізм може регулюватися, змінюючи довжину шатуна. Відбувається це за допомогою встановленого черв'ячного редуктора, який обертає різьбову головку. Так здійснюється переміщення приладу в момент роботи.

Другою особливістю можна виділити здатність змінювати число ходів, тобто змінювати свою швидкість вироблення:

 • На ексцентрики встановлюється ступінчастий шків, поверх якого накладається клиноремінна передача. Метод підходить для невеликої по потужності техніки або не призначених для металевої різання, неприводних ножиць. У разі приводного варіанту, число канавок має сягати не більше як 2, в іншому випадку використання буде ненадійним.
 • На головний вал виробляють монтаж ексцентрикової втулки. Висоту можна змінити шляхом переміщення ексцентрика. У звичайних умовах виготовити подібний варіант не вийде, проте на ринку заводського виробництва така модель завжди є.
 • Основна перевага полягає в зміні величини переміщення. Щоб відшкодувати інерційну силу в механізмі, повзуни вирубних ножиць йдуть в комплекті з пружинними зрівноважуюча.

Технологія роботи

Дане обладнання має такі ключові особливості:

 • Обсяг кількості ходів на хвилину досягає позначки в 3500, що є відносно великою цифрою;
 • Перехід ножів становить до 10 мм;
 • У наявності є змінні напрямні, надані для позначення прохідною заготовки;
 • Наявність приводної допоміжної головки.

Складові схеми ножиць компоненти традиційні. Апаратура складається з:

 • Двигуна;
 • Клиноремінної передачі;
 • Ексцентрика;
 • КШМ.

Також є відповідні важелі, механізми і робочий стіл, розташовані на верстаті.

Спасибо!