23.06.2022

Все про зварювальні апарати Procraft: вибираємо обладнання для професійного або побутового застосування

Плануєте робити ремонт своїми руками або шукаєте зварювальний апарат для професійного використання – у будь-якому випадку ви заглянули за адресою. Адже в асортименті компанії Procraft є професійне та напівпрофесійне обладнання для ремонту, будівництва та виробництва. А щоб ви змогли вибрати саме той зварювальний апарат, який найкраще вирішить ваші завдання – виділіть 10 хвилин на прочитання цієї статті. Тут ми розповімо про основні характеристики апаратів та порівняємо різні моделі виробництва Procraft.

Види зварювальних апаратів

Що вибрати хороший зварювальний апарат, потрібно розібратися, якими вони можуть бути. Основний критерій класифікації – метод перетворення струму. Стандартна напруга мережі не підходить для процесу зварювання, тому апарат повинен її перетворювати. За принципом перетворення струму виділяють:

 1. Апарати-трансформатори;
 2. Апарати-випрямлячі;
 3. Апарати-інвертори.

Трансформатори – дешевий та застарілий варіант для зварювання. Вони надто габаритні та незручні в роботі. У трансформаторах зварювальна дуга поводиться нестабільно. На практиці зробити рівні шви за допомогою трансформатора практично неможливо.

Випрямлячі споживають стандартний струм до 40-80 В. З таким типом зварювальних апаратів можна працювати по чорних та кольорових металах, а також чавуну. Шви виходять набагато якісніше, ніж із трансформатором. Але такий апарат все одно залишається дуже важким та габаритним.

Інвертори позбавлені недоліків двох згаданих видів зварювальних апаратів. Це компактні та легкі пристрої, які дозволяють зробити рівні шви з мінімальною кількістю бризок.

Саме інверторні зварювальні апарати ви можете побачити в асортименті Прокрафт.

Інверторні зварювальні апарати: в чому їх особливість

Нескладно здогадатися, чому саме цей вид зварювальних апаратів користується популярністю серед майстрів. Ось лише основні переваги інверторів:

 1. Невеликі габарити дозволяють використовувати апарати у важкодоступних місцях;
 2. Щодо малої ваги інверторів (в середньому від 3 до 6 кг) дає можливість виконувати висотні роботи з такими апаратами;
 3. Простота експлуатації. Освоїти зварювальний апарат може людина без профільних навичок;
 4. Економне споживання енергії;
 5. Можливість працювати з різними типами матеріалів;
 6. Якісний зварювальний шов;
 7. Стабільність запалювання дуги.

І це лише базові переваги інверторних апаратів! Залежно від виробника та конкретної моделі можуть бути і додаткові корисні функції. Наприклад, захист від стрибків напруги та перегріву.

Що впливає на вибір зварювального апарата?

Головний фактор, який потрібно врахувати при виборі зварювального апарату – сфера його застосування. Якщо раніше таке обладнання використовувалося лише професійними зварювальниками, то зараз прості та зручні моделі купують і для домашніх потреб. Тому всі апарати можна умовно поділити на професійні та напівпрофесійні.

Професійні зварювальні апарати використовують у десятках сфер:

 1. Нафтопромисловість;
 2. Ракетобудування;
 3. Виробництво та ремонт автомобілів;
 4. Обслуговування трубопроводів;
 5. Сільське господарство;
 6. Металургія.

Напівпрофесійне обладнання теж знаходить не один десяток варіантів застосування. Полагодити машину, змайструвати паркан, виконати дрібні роботи на дачі – все це можливо завдяки компактним та недорогим зварювальним апаратам.

Звичайно, обладнання для промисловості та домашніх потреб відрізнятиметься за продуктивністю, потужністю тощо. Отже – перед покупкою варто вивчити технічні характеристики апарату для зварювання.

Як вибирати зварювальні апарати від виробника: головні характеристики

Якщо ви відкриєте інструкцію до будь-якого зварювального апарату, то побачите там список із 10-20 технічних характеристик. Тут і мережна напруга, і холостий перебіг, і клас безпеки. Кожен показник впливає те, з якими завданнями впорається устаткування. Отже, чи варто його купувати у вашій ситуації.

Рекомендована напруга в мережі. Побутові пристрої працюють від звичайної мережі 220 В. Професійні пристрої розраховані на промислову мережу з напругою 380 В.

Потужність. За потужністю зварювального апарату також можна визначити, де він може застосовуватися: у побуті або професійному використанні. Апарати потужністю до 5 кВт підійдуть для домашніх майстрів. Цього вистачить для дрібних робіт на дачі чи гаражі. У професійних моделях цей показник знаходиться в межах 6-17 кВт.

Максимальний зварювальний струм. Від величини цього показника буде залежати діаметр застосовуваних електродів. А цей критерій вже безпосередньо впливає на товщину металу, з яким може працювати зварювальний апарат.

Закономірність проста: чим більший показник зварювального струму = тим більше діаметр застосовуваних електродів = тим складніші роботи доступні апарату.

Наприклад, апарати з максимальним зварювальним струмом до 140 А можуть зварювати металеві листи та елементи конструкцій завтовшки до 4-5 мм. Їх використовують у побуті чи невеликих майстернях. А ось пристрої з аналогічним показником до 250 А широко використовують на будовах, ремонті сільгосптехніки і т.д. Їм по плечу зварити метал завтовшки до 14 мм.

Цикл роботи. Це показник, який визначає тривалість циклу “робота-відпочинок”. Іншими словами: як довго апарат може працювати і скільки часу йому знадобиться, щоб охолонути. Зазвичай цикл розраховується на 10 хвилин часу. Наприклад, модель Procraft Industrial TMC300 має робочий цикл – 60%. Це означає, що зварювальний апарат може працювати 6 хвилин, після чого йому потрібно 4 хвилини відпочинку.

Зазначимо, що робочий цикл залежить від того, на якому показнику зварювального струму ви працюватимете. Наприклад, у моделі Procraft industrial TD400 робочий цикл на 400 А становитиме 60%. а на 240 А – усі 100% (безперервна робота).

Вага. Можливо, це не найважливіший критерій вибору обладнання, але й тут ви побачите закономірність. У побутових моделей вага не перевищуватиме 6-7 кг. А ось професійне потужне обладнання може важити 12 кг.

Клас захисту. Це важливий показник, за яким ви можете визначити ступінь захисту і самого апарату (від пилу та води), і працівника (від травм). необхідна інформація за маркуванням IP (Index of Protection). Після цієї абревіатури може йти цифрове значення (наприклад, IP21) або буквено-цифрове (наприклад, IP21S). Що означають ці коди?

Перша цифра в коді IP показує рівень захисту від проникнення в корпус твердих предметів. Може бути від 0 до 6. Чим вище цифра – тим вищий рівень захисту. Тобто 0 означає, що захисту немає взагалі, а 6 – що влучення пилу повністю виключено.

Другий індекс показує рівень захисту від проникнення всередину корпусу води. Це значення коливається від 0 до 8. Знову ж таки, 0 означає, що захисту немає, 8 – з виробом можна працювати при зануренні у воду.

Звичайно, максимальний захист потрібний тільки у виняткових випадках, для виконання специфічних робіт. Стандартним класом захисту для зварювального обладнання вважається IP21.

Після цифрового показника іноді можна побачити і буквені індекси: A, B, C, D. Вони показують рівень захисту людини від дотику до небезпечних частин обладнання. Інший варіант – H, M, S, W. Ці індекси призначені для інформування про особливості зварювальних апаратів.

Чи варто купувати професійне обладнання, якщо зварювальний апарат потрібний для роботи в побуті? Вирішувати лише вам, але варто врахувати кілька факторів. По-перше, професійні прилади коштують дорожче. По-друге, через вищу потужність професійні зварювальні апарати “з'їдять” більшу кількість електроенергії. І це знову додаткові витрати. По-третє, для роботи з професійним обладнанням потрібно мати відповідні навички.

А крім того – напівпрофесійні зварювальні апарати Procraft за якістю нічим не поступаються професійному обладнанню.

MMA, MIG/MAG, TIG, PLASMA: що означає маркування на зварювальних апаратах?

В інструкції до зварювального апарату ви обов'язково побачите одну з абревіатур: MMA, MIG/MAG, TIG, PLASMA. За ними можна відразу зрозуміти тип роботи та особливості обладнання.

 1. ММА. У таких апаратах застосовується штучний електрод, що плавиться. Устаткування з режимом роботи ММА підходить для домашнього використання та невеликих виробництв.
 2. MIG/MAG (напівавтомати). Відрізняються від попереднього варіанта тим, що шов ведеться за допомогою пальника. Працюючи з цим типом зварювальних апаратів, легко створювати довгі акуратні шви. Тому напівавтомати використовують на виробництвах.
 3. TIG/WIG. Електрична дуга горить між виробом і вольфрамовим електродом, що не плавиться. Головна особливість зварювання типу TIG – створення тонких акуратних швів.
 4. PLASMA. Тут джерелом енергії є плазмовий струм. Температура плазмової дуги в 5-7 разів вища, ніж у електричної, що вважається перевагою плазмового зварювання та різання. Ознайомитись з асортиментом плазморізів Прокрафт ви можете тут.

Але є й універсальні зварювальні апарати, які комбінують у собі відразу кілька режимів зварювання. Якщо ви шукаєте саме таке обладнання, зверніть увагу на моделі Procraft Industrial TMC300, Procraft Industrial TMC350 Long Range та Procraft industrial TDC400. Вони підтримують три типи зварювання: ММА, TIG та PLASMA. Два типи зварювання (ММА та TIG) підтримує модель Procraft industrial TD400.

Зварювальні апарати Procraft: огляд основних моделей

Зварювальні апарати Прокрафт – сучасні пристрої для комфортної роботи майстрів та аматорів. Щоб вам було простіше визначитися з вибором – порівнюємо основні моделі зварювальних апаратів Procraft за базовими технічними характеристиками. Більш детальну інформацію про кожен із пристроїв ви можете вивчити, натиснувши на назву моделі.

Модель

Напруга

Частота струму

Вага

Мінімальний зварювальний струм

Максимальний зварювальний струм

Діаметр застосовуваних електродів

Режим роботи

Клас безпеки

Procraft SP260

220 В

50 Гц

2,8 кг

20 А

260 А

1.5 - 4.0 мм

MMA

IP21

Procraft SP295

220 В

50 Гц

3,4 кг

20 А

295 А

1.5 - 4.0 мм

MMA

IP21

Procraft AWH300T

220 В

50 Гц

6,1 кг

20 А

300 А

1,6-5,0 мм

MMA

IP21

Procraft AWH285

220 В

50 Гц

6 кг

20 А

285 А

1,6-4,0 мм

MMA

IP21

Procraft RWS350

220 В

50 Гц

5,9 кг

20 А

350 А

1,6-6,0 мм

MMA

IP21

Procraft industrial RWI400 Long Range

220 В

50 Гц

20 А

400 А

1,6 - 6,0 мм

MMA

IP21S

Procraft industrial RWI300 Long Range

220 В

50 Гц

5,9 кг

20 А

300 А

1,6 - 4,0 мм

MMA

IP21S

Procraft industrial RWI320

220 В

50 Гц

6,1 Кг

20 А

320 А

1,6 - 5,0 мм

MMA

IP21S

Procraft industrial RWI320 Long Range

220 В

50 Гц

20 А

320 А

1,6 - 5,0 мм

MMA

IP21S

Procraft industrial RWI350

220 В

50 Гц

6,1 Кг

20 А

350 А

1,6 - 6,0 мм

MMA

IP21S

Це лише частина зварювальних апаратів із асортименту Прокрафт. Ще більше моделей та інформації про них – тут.

Як купити зварювальний апарат в інтернет-магазині Procraft?

Тепер ви точно знаєте, який зварювальний апарат підходить саме вам. Замовити потрібну модель теж просто:

 1. заходьте в каталог зварювальних апаратів Прокрафт і вибирайте модель, що сподобалася;
 2. за потреби – запитуйте онлайн-консультантів у діалоговому вікні;
 3. вибирайте зручний спосіб оплати товару: онлайн або післяплатою у відділенні пошти. При необхідності ви можете оплатити товар частинами та вибрати комфортну періодичність платежів;
 4. оформлюйте доставку відповідним оператором. У більшості випадків наші покупці користуються безкоштовною доставкою "Новою Поштою".

Ми впевнені у якості своєї продукції, тому надаємо гарантію на 2 роки. Купуючи товари Прокрафт ви вибираєте надійність, якість та довговічність обладнання. А щоб робота була максимально комфортною – не забувайте про супутнє обладнання. При покупці зварювального апарату вам знадобиться захисна маска Procraft SHP90-30.