30.05.2022

Повітряні компресори та їх застосування у різних сферах

Повітряні компресори – це великі або мобільні установки, що працюють від стисненого повітря під високим тиском. Стиснене повітря застосовують як джерело енергії для пневматичного обладнання.

Сфера застосування компресорів настільки велика, що складно зібрати повний перелік. Тим не менш, ми підготували досить інформативний список, який розширить ваш кругозір про різні способи використання стисненого повітря під тиском.

Компресори для подачі повітря мають три типи:

 1. побутові
 2. професійні
 3. промислові

Для чого використовувати побутові компресори?

Побутові агрегати зручно використовувати не тільки для повсякденних та рутинних справ, але й якщо ви працюєте або робите щось вдома для продажу. Наприклад, надаєте ремонтні послуги чи працюєте з деревом.

Агрегати в побуті можуть застосовуватися для: підкачування покришок автомобілів, мотоциклів, велосипедів та інших засобів пересування, а також наповнення повітрям святкових кульок, спортивного інвентарю, матраців та інших гумових виробів.

Також досвідчені садівники та господарі дач відкрили для себе ефективні способи догляду за дворовими територіями. І використовують компресорні агрегати для виконання наступних робіт:

 1. Очищення тріщин та малодоступних частин техніки, обладнання та інших пристроїв, які тривалий час працюють під високим напором повітря
 2. Розгін калюж, що накопичилися на території
 3. Вимітання листя та сміття з двору
 4. Розповсюдження засобів боротьби з бур'янами на великій території
 5. Очищення сайдингу, цегли та тротуарів на житлових об'єктах
 6. Заміна агресивних хімікатів або засобів для чищення
 7. Оновлення зовнішнього вигляду терас та внутрішніх двориків

Для тих, хто звик все робити своїми руками або може навіть перетворює свої навички на хобі, обладнання зі стисненим повітрям теж знадобиться. Наприклад, якщо хочете виготовляти невеликі дерев'яні або металеві вироби для дачі та будинку, то ось ряд робіт, у яких вам знадобиться повітряний компресор:

 1. Шліфування дерев'яного матеріалу для підготовки поверхонь до обробки
 2. Приведення в дію пневматичних інструментів, таких як гвоздезабивні пістолети
 3. Усунення дефектів дерева та металу
 4. Видалення надлишків іржі або пилу з робочої станції
 5. Виконання безперервної або детальної роботи з дерев'яними матеріалами

Ще одним варіантом прояву своїх творчих чи комерційних навичок, у якому вам знадобиться стиснене повітря, може бути напрямок крафту. За допомогою компресорного обладнання зручно малювати аерографом на маленьких ділянках, фарбувати деталі велосипедів, машин та мотоциклів. А також живити енергією інші ваші пневмоінструменти.

У яких незвичайних областях використовують професійні компресори для подачі повітря?

Медицина

У лікарняних операційних використовується дане обладнання для фільтрації повітря повітря живлення обладнання. До того ж, компресори не створюють електричних перешкод.

Дайвінг

В обмундируванні для аквалангістів стиснене повітря забезпечує доставку кисню. Відфільтроване повітря може довго зберігатись у балонах і мати різний об'єм залежно на яку глибину розраховане занурення.

Під час роботи в екстремальних умовах

Також компресорні установки витримують максимально високі та низькі температури. І тому широко застосовуються для інструментів, які обслуговують промислові печі та морозильні камери.

Для розваг

Гірськолижні курорти використовують стиснене повітря для харчування снігоприбиральних машин, тому що його легко зберігати у спеціальних ємностях на віддалених територіях.

А в пейнтбольних клубах балони у зброї за рахунок високого тиску створюють заряд для пейнтбольної кулі.

На залізницях

У поїздах та вантажних авто використовуються пневматичні гальма для гальмівної системи. А також компресорні установки беруть участь у процесах автоматичного відчинення-зачинення дверей.

Для чого застосовується повітряний компресор у промисловості?

В аграрному бізнесі, фермерстві та будь-якій сільськогосподарській діяльності компресорне обладнання дозволяє підвищити продуктивність та використовується для:

 1. Транспортування конвеєрної лінії зерна в силоси
 2. Забезпечення вентиляції теплиць
 3. Подання живлення на машини для молока
 4. Забезпечення енергією вантажно-розвантажувальний транспорт

На кожному заводі, фабриці чи підприємстві, щоб вони не виробляли або не переробляли, компресорна система подає основну енергію, яка забезпечує виробничі процеси. Потужні компресорні установки задіяні у таких роботах:

 1. Забезпечення роботи на пневмоінструментах на виробничих лініях
 2. Під час роботи на газозварювальному устаткуванні
 3. Витиснення матеріалів із заводських форм
 4. Контроль та управління системами автоматизації
 5. Регулювання роботи роликів та обладнання для подачі сировини
 6. Формування пакувальних матеріалів
 7. Закручування гвинтів та закручування гайок
 8. Приводить у дію затискачі, пневмо патрони та ножі
 9. Бере участь у процесах упаковки, наповнення рідиною тар, транспортує суху сировину
 10. Піскоструминним апаратом обробляється метал

Стисне повітря застосовується також у сфері клінінгових послуг та хімчистках для розпилення хімічних речовин за допомогою чистящих пістолетів, а також для забезпечення функціонування пральних пресів та пароочисників.

У фармацевтичній діяльності також стиснене повітря відповідає за вдосконалення технологій на всіх виробничих етапах:

 1. Транспортування товару конвеєрною стрічкою
 2. Напилення оболонок на лікарські препарати
 3. Подача тиску в цистернах для змішування та зберігання
 4. Розлив та пакування продукції

Всі виробництва харчових продуктів та напоїв теж користуються благами систем повітряного обладнання. Функції стисненого повітря корисні у цій сфері підтримки чистоти на робочих майданчиках, забезпечуючи стерильність продукції. Компресори застосовують для:

 1. Упаковка та укладання продукції на піддони
 2. Закриваючі та перевіряючі пристрої
 3. Для розливу рідин
 4. Охолодження та заморозки продукції
 5. Забезпечення енергією системи вентиляції та контролю якості повітря

Як бачите, компресорне обладнання використовується практично всюди. Воно дозволяє продуктивно організувати будь-який процес, пов'язаний із виробництвом та низкою інших робіт.

Щоб збільшити ефективність вашої діяльності або полегшити життя по догляду за будинком, варто придбати цей пристрій. Купити компресорне обладнання або інший інструмент, який стане вам у нагоді в господарстві, ви можете в нашому інтернет-магазині.