01.12.2022

Типи генераторів, перевага та їх відмінність

Необхідний генератор? Не можете вибрати з сучасних типів генераторів електроенергії? У нашій новій статті ми розглянемо, які існують генератори, і як вибрати ідеальний для себе й під свої цілі.

Що таке генератор і які генератори бувають?

Генератор — це сучасний пристрій, що використовується для забезпечення житлових, комерційних, державних або виробничих приміщень автономною електроенергією. І якщо ви думаєте, чим відрізняється генератор від електростанції, то відповідь проста: своєю мобільністю. Суть апарату в такому: він або самостійно виробляє електроенергію, або ж перетворює один тип енергії на інший.

Сьогодні на ринку можна знайти кілька типів агрегатів, які працюють на різному паливі. Чим відрізняються генератори один від одного ви можете дізнатися нижче.

Бензинові генератори

Бензиновий генератор, який по-іншому називають ще міні-електростанцією. Цей апарат застосовується точково для виробництва електрики. Працює пристрій просто: він перетворює паливо на електрику.

Подібний генератор використовується для того, щоби постачати електроенергію на ті об’єкти, які від самого початку не були під’єднані до центральної міської електромережі або ж у разі поломки на енергопідприємстві. Також бензиновий апарат може бути використаний у разі, якщо об’єкт залежний від електрики, але у зв’язку з непередбаченими ситуаціями його дуже часто й на тривалий час відключають від електростанції. Міні генератор створено таким чином, щоби його можна було швидко переміщати з місця на місце.

Перед тим, як замовляти бензиновий апарат, варто визначити ту потужність електрики, яка необхідна у вашому конкретному випадку, а також мету, для яких купується генератор.

Сьогодні на ринку можна знайти два різновиди генераторів: дво- і чотиритактний. Нижче ми трохи докладніше зупинимося на них:

 • двотактний генератор являє собою невеликий за своєю потужністю агрегат, який використовують у побуті. Він має комфортний розмір і вагу, а також не займає дуже багато простору в будинку. Єдиний його мінус полягає в тому, що його потужності не вистачить на забезпечення всього будинку електрикою в потрібній кількості, щоби використовувати побутову техніку, заряджати гаджети, користуватися світлом тощо. Для цих цілей існує інший разновид бензинового пристрою;
 • чотиритактний генератор — такий апарат має потужність, що перевищує 6,5 кВт, він стабільний у роботі й допоможе вам забезпечити електрикою весь будинок, з усіма вашими потребами.

Вам не потрібні будуть спеціальні інженерні поглиблені знання для того, щоби почати використовувати ці типи бензинових генераторів. Апарати дуже прості у своїй конструкції, а також легкі в застосуванні. Двигун легко заправляється, а бензин ви можете купити в будь-якій точці його продажу. Ціна бензинового генератора не дуже висока. По суті — це один із найдешевших апаратів, доступний усім, хто хоче купити цей тип техніки.

Дизельні генератори

Завжди перед купівлею генератора важливо пам’ятати, для яких цілей ви його хочете купити. Якщо ви плануєте застосовувати пристрій як основне електричне живлення, тоді ми б вам настійно порадили звернути свою увагу на дизельні генератори.

Дизельний генератор здатний постійно виробляти електрику. Цей пристрій має дуже високу працездатність, але водночас у нього є один істотний мінус: він досить важкий і об’ємний. Цей агрегатор варто встановлювати в такому місці, де він буде функціонувати безперервно, багато й довго. Дизельний генератор може працювати автономно, постійно виробляючи належну кількість електроенергії.

Пристрій варто купувати тим, хто володіє невеликим виробничим цехом. Також його можна використовувати на лісопилці, столярній майстерні, на будівельних майданчиках, де генератор постачатиме електроенергією всі інструменти. Також не можна не зазначити, що ця техніка обов’язкова в тих місцях, де повністю відсутнє підключення до електрики.

У приміщенні агрегат має бути встановлений в певному куті зі спеціальним виходом під вентиляцію, оскільки йому потрібна постійна подача холодного повітря і, відповідно, виведення гарячого повітря, що виходить із працюючого пристрою. Також вентиляція потрібна для того, щоб із приміщення, де використовується пристрій, вивітрювалися гази, вироблені генератором.

Генератори, що працюють за допомогою дизеля, так само, як і бензинові аналоги, мають свою робочу потужність. Саме тому, перед купівлею пристрою вам обов’язково варто вирішити, яка потужність необхідна під ваші цілі і як ви будете використовувати апарат.

Якщо ви купуєте для побутового використання, вам не критично, що агрегат вироблятиме електроенергію невисокої потужності, й у ваших мереж навантаження на виході 220Вт, тоді для вас ідеальним буде однофазний дизельний генератор. У разі купівлі апарату для використання у виробничих цілях, то краще звернути свою увагу на трифазні пристрої, у яких присутня система охолодження, що дає змогу техніці працювати безперервно тривалий час.

Згадаємо основні переваги та особливості генераторів:

 • економічність — генератори, що працюють на дизелі, не використовують великої кількості палива;
 • автономність — апарати здатні тривалий час безперебійно виробляти електроенергію, що можливо також завдяки присутності системи охолодження;
 • надійність — у них використовуються потужні двигуни, що працюють тривалий час.

Варто зазначити, що незважаючи на всі перераховані вище позитивні якості, цей апарат має досить адекватну, невелику ціну. Його собі може дозволити придбати кожен, кому необхідна ця техніка.

Комбіновані генератори

Комбіновані двопаливні генератори стануть у пригоді вам у тому разі, якщо метою стоїть щоденне використання пристрою або якщо у вашому будинку можуть відбуватися перепади навантаження.

Цей апарат не дарма називається комбінованим, адже він може використовувати два різновиди палива: газ (метан або бутан), а також бензин. Пристрій є найуніверсальнішим з усіх вищезазначених. Його принцип роботи полягає в подачі основної електроенергії або резервної. Комбіновані генератори не так давно з’явилися на нашому ринку і вже користуються дуже великою популярністю. Принцип використання його такий самий, як і в бензинових аналогах, зате ви платитиме менше за паливо, що істотно впливає на ваш бюджет.

На комбінований генератор варто звернути свою увагу всім, хто володіє виробничими цехами, а також столярними майстернями, швейними фабриками, заводами з виробництва харчових продуктів, у меблевому цеху або на будівельному підприємстві. Ця техніка стане в пригоді в тих місцях, де повністю відсутнє будь-яке мінімальне підключення до електромереж. Апарат здатний витримувати дуже великі навантаження. Він може безперебійно працювати досить тривалий час. Під час його ввімкнення спочатку використовується як паливо бензин, а після того, як пристрій добре розігрівся, то перемикають на використання газу.

Також, якщо говорити про місця, де може використовуватися комбінований генератор, то до них належать:

 • приватний будинок, у якому спостерігається нестабільна подача електрики;
 • сільськогосподарська ферма;
 • садова ділянка, яку ще не підключили або не планується підключати до основної електромережі (наприклад, якщо вона розташована у віддаленій місцевості);
 • гаражі;
 • торговий намет на вулиці, у якому є необхідність використання освітлення, холодильника й касового апарату.

Цей тип генератора дуже часто використовують під час поїздок на відпочинок на природі. Він легко транспортується і, навіть відпочиваючи в наметі, у людей є можливість використовувати невеликий холодильник, вентилятор, а також підключити освітлення до кемпінгу.

Як вибрати й купити генератор?

Обов’язково перед тим, як вибрати генератор, визначтеся з тим, якою потужністю він повинен володіти, а також, для яких цілей ви його збираєтеся купувати. Це допоможе вам купити такий апарат, який щодня буде вас радувати безперебійною роботою.

Володіючи всією інформацією, яку ми надали в статті, ви обов’язково зможете визначитися з моделлю пристрою. Нагадаємо, що вам потрібно вибрати технічні характеристики та сферу використання. Варто зазначити, що комбінований генератор має відмінну ціну, тому саме його варто розглядати, якщо ви хочете використовувати апарат у домашніх умовах. А ось у разі, якщо ви плануєте застосовувати пристрій у промислових цілях, то зверніть свою увагу на електростанції, здатні забезпечити ваші підприємства достатньою кількістю електроенергії.

Придбати якісний генератор ви можете в нашому інтернет-магазині. Купівля в нас має такі переваги:

 • у нас представлений великий вибір генераторів під різні цілі;
 • у нас працює уважний персонал, який із радістю відповість на всі запитання;
 • наш сайт — дуже зручний для здійснення замовлення, ви можете зробити покупку всього за кілька хвилин у кілька кліків;
 • ми здійснюємо доставку по всій Україні;
 • ми максимально швидко обробляємо замовлення, щоби ви змогли в короткий час отримати свою посилку;
 • усі товари, представлені на сайті, мають відповідну гарантію.

Незалежно від різновиду генераторів, ми впевнені, що ви зможете знайти саме той апарат, який забезпечить ваші приміщення належною кількістю електроенергії, і який буде працювати безперебійно і тривалий час.