16.06.2022

Порівняння популярних побутових та професійних моделей перфораторів

Перед тим як ми порівняємо конкретні марки перфораторів Procraft, важливо приділити увагу теоретичній частині та інформації про основні властивості.

Різновиди апаратів для проточування за функціями та вагою

Вони бувають:

 1. Професійними
 2. Напівпрофесійними
 3. Побутові

Основними характеристиками перфоратора є потужність у ватах та енергія ударів у джоулях. Сила ударів має 3 класи:

 1. Легкі — 1 - 3 Дж.
 2. Середні — 3 - 10 Дж.
 3. Важкі — 10 - 30 Дж

За вагою розрізняють:

 1. Легкі — 3-4 кг, побутовий та напівпрофесійний інвентар (до 800 Ватт). Купують для виконання періодичних ремонтів по будинку та в гаражі. Але все ж таки найчастіше це побутові пристрої, які не розраховані на складні та тривалі роботи.
 2. Середні — до 5-7 кг, напівпрофесійні та професійні перфоратори середньої потужності (до 1000 Ватт) для складніших завдань. Пристрій може як зруйнувати сталеву решітку, так і виконати отвір у стіні з бетону.
 3. Важкі — більше 7 кг, професійне пристосування потужністю не менше 1000 Вт. Популярне обладнання для будівельних бригад, оскільки може функціонувати тривало та безперебійно.

Часто вага залежить від функції та начинки пристрою. Але, як правило, що важче, то масштабніше роботи можна виконати більш продуктивно. Тому не варто купувати важкий побутовий перфоратор, віддайте перевагу легшому пристрою. А особливо не варто купувати виробниче обладнання для побутових потреб. це окупає вкладені гроші.

Види розташування двигуна

У прямого дрифтера двигун розміщений горизонтально до корпусу. Важливою перевагою таких марок відзначаються, що вони більш плавні і легкі і легко дістають малодоступні місця. Горизонтальна перфораторна техніка чудово підходить саме для монтажу. Тому що вона компактна, зручна, з досить гарною ударною силою.

Бочкові перфоратори мають вертикальне розташування двигуна. Дані механізми бувають як побутовими, і виробничими. Мають високий ресурс, більшу потужність та енергію, тому більш продуктивні. Працюють із багатьма інструментами. Підходять для демонтажу стін та фундаментів. Інтенсивна система від перегріву дозволяє використовувати інструмент за умов підвищеної складності.

Які відмінності у перфораторів по виду дії ударного механізму?

Види ударного зчеплення:

Електромеханічний — потрібно прикладати більше напруги для удару, необхідна велика енергія двигуна. Даний тип застосовують у непрофесійних та напівпрофесійних марках. Функціонує за принципом: ексцентрик стимулює пружину важеля — важіль зміщує ударний пристрій — оснащення набуває сили удару.

Електропневматичний — дає величезну силу удару за відносно невелику витрату ресурсу. Потрібний механізм, але продуктивність реалізована на різних конструкціях і залежить від виробника. Подібні марки ефективно виконують свої функції без застосування величезних зусиль. Навпаки, сильні натискання на інструмент можуть призвести до поломки. Принцип дії: рухливі поршні передають ударну силу на бойки, повітряні подушки посилюють енергію у всьому механізмі.

Переключення ударних режимів.

3 режими роботи:

 1. Проточування (в ненаголошеному режимі) — кахель, метал, дерево, пластик.
 2. З ударом — головний режим — буріння дірок у матеріалах з бетону, цегли, каменю.
 3. Довбання — не основний режим, краще періодично комбінувати режими — заглиблення у стіні, демонтаж.

Як правило, сучасна перфораторна техніка комбінує кілька режимів одночасно:

 1. 2 режими — свердління + свердління з ударом
 2. 3 режими — свердління + свердління з ударом + лише удари.

Процес свердловки застосовується як додаткова функція свердловин і використовувати її без ударів вкрай небажано. Для мети проточування бажано придбати дриль. Якщо все ж таки необхідно зробити свердління перфоратором, важливо встановити в оснастки патрона звичайні свердла від дриля. Свердління дозволяється тільки для таких матеріалів, як дерево, тонкий метал, пінобетон, пластмаса.

Патрони.

Високу надійність фіксації патрона виконує функція SDS. Завдяки їй можна легко вставити патрон та закріпити його. Типи SDS поділяються на величину:

 1. SDS-plus
 2. SDS-max
 3. SDS-top.

Патрон техніки вказує на потужнісні коефіцієнти та вагу приладу. Наприклад, коли йдеться про свердловин типу SDS-max зрозуміло, що це великорозмірне і важке обладнання.

Як діляться перфоратори з різновидів системи кріплення оснастки?

SDS+ встановлюють на компактніших клепалах, які розраховані на побутові потреби. Діаметр хвоста оснастки дорівнює — 10мм. За допомогою даної системи можна зробити пройму до 30 мм у діаметрі. Найбільш популярний і затребуваний варіант свердловин, його вартість нижча в порівнянні з іншими системами кріплення оснастки.

Моделі SDS-max використовуються на виробничих девайсах. Довжина хвостовика кріплення — 18 мм і робить дірку до 52 мм.

Моделі SDS-top створені на принципі SDS+, але їхнє оснащення діаметром 14мм. Дана техніка може робити отвори від 16 до 25мм. Дані типи мають репутацію найперевіреніших і найнадійніших.

Бур фіксується двома пазами овальної форми. Розрізняються лише розмірами хвостовика: plus — 10мм, max — 18мм, top — 14мм.

Як закріпити обладнання?

1 метод: відкрутити патрон SDS і зробити заміну на свердлильний.

2 метод: встановити на патрон-SDS-перехідник.

Перший спосіб набагато краще, оскільки свердло надійно кріпиться, рівень точності пройм якісніший і променеве биття на мінімумі.

При відключенні подачі циркуляції бура дозволяється увімкнути дії довбання. За механізмом зворотно-поступального ритму оснащення нагадає відбійник.

Функція довбання потрібна при виконанні наступних завдань:

 1. Демонтування стін, конструкцій, балок, кам'яних кладок
 2. Руйнювання штукатурної обробки
 3. Виточенні канавок для підведення комунікаційних шляхів та електропроводок.

При довбанні товстих стін, щоб уникнути затуплення бура, використовують зубила. Довбіжні застосовується для маленьких пройм, демонтування — для рознесення каменю, висівні — для качання країв та розпаду плитки.

Основний режим застосування перфоратора — удар із проточуванням. Цей режим є найбільш ефективним, але досить шумним.

У яких сферах використовуються перфоратори?

Перфоратори використовуються для:

 1. Для ремонтних та оздоблювальних робіт на будівництві
 2. Складання та встановлення кондиціонерів та пластикових вікон
 3. Підтримка та обслуговування будівель, споруд та земельних ділянок
 4. Забезпечення протипожежних умов
 5. Прокладання комунікаційних систем та труб
 6. Монтаж систем для фасаду та покрівлі
 7. Монтування меблів із дрібними деталями
 8. Встановлення бутафорії та речей мистецтва

Якими характеристиками керуватися при покупці?

Щоб прилад прослужив довше та надійніше, купуючи техніку, звертайте увагу на такі характеристики:

Типи перемикання реверсу. Вони бувають:

 1. Прапорцеві
 2. Кнопками
 3. Щітковими

Флажковий реверс встановлюється найчастіше в побутову техніку. Бюджетно та зручно. Але боїться пилюки. Те саме можна сказати і про кнопковий.

Щітка більш надійна. Подовжує ресурс електрощіток перфоратора, і при обертанні не втрачає кількість обертів та потужності.

Максимальна глибина проточування.

Найбільший діаметр для буріння бетонних виробів (прийнято вважати за стандартний матеріал) від 12 до 170мм короткою, та від 10 до 80мм — бурим.

Потужність.

Бує в межах 400-200Вт. Це від типу конкретної моделі. Для побутових завдань вистачить 400-500Вт. Так як цієї енергії вистачає навіть для монтування гіпсокартонних перегородок та підвісних конструкцій на професійному рівні.

Енергія удару.

Вар'юється в межах 1-30 Дж. Чим щільніший матеріал ви плануєте обробляти, тим більше має бути сила. І навпаки, такі крихкі матеріали можуть розколотися.

До речі, рівень натиску оператора на агрегат не впливає на силу удару. Виключно ресурс енергії та тяжкість конкретної моделі має значення.

Частота ударів.

Відповідає за величину ритму віддачі за хвилину. Більшість пристроїв має показник у межах 4000-5000уд/хв і обумовлено від ступеня натиску на затяжку.

Кількість обертань шпинделя.

Є сенс розглядати марку з показником від 2000об/хв, якщо у ваших планах ціль часто застосовувати прилад для проточування. Для буріння вистачить 1000 об/хв.

Запобіжна муфта.

Під час заїдання бура двигун перфоратора відключається. Вигідна корисна функція безпеки робіт.

Антивібраційна система.

Зручно, якщо доводиться довго користуватися обладнанням. Практично кожен виробник на сьогоднішній момент розробляє та вдосконалює антивібраційну систему. Як правило, інструмент із такою системою позначається абревіатурою на корпусі.

Виходячи зі стандартних показників і характеристик, за якими виготовляють пристрої для свердління різного призначення, ми можемо зробити висновки, що перед покупкою потрібно чітко обмежити ряд робіт, що виконуються.

Які види живлення перфораторів?

Інструменти розрізняють за типом споживання енергії:

 1. Від розетки
 2. Від акумулятора

Мережні працюють від шнура та розетки з 220 В. У побутових перфораторах найчастіше зустрічаються такі марки.

Акумуляторні інструменти можуть виконувати кілька годин без додаткового заряду. Зручно використовувати за умов, де немає можливості підключення до мережі.

Який перфоратор купити: побутовий чи професійний?

Насамперед покладайтеся на цілі, для яких вам потрібен інструмент. Ви використовуватимете інструмент для себе або для виконання масштабних робіт? А далі орієнтуйтеся на характеристики моделі. Кожен із цих типів має свої плюси у роботі.

Переваги побутових перфораторів:

 1. Прийнятна ціна за рахунок використання більш бюджетних матеріалів та комплектуючих.
 2. Легко та зручно працювати. Як правило, мають легку вагу, тому що не перевантажено додатковим функціоналом. І тому навіть новачок зможе швидко освоїти роботу пристрою.
 3. Недорого полагодити, якщо механізм вийде з ладу. Оскільки найчастіше конструкції побутових пристроїв становлять деталі, що виробляються у Китаї. Вони дешево стоять і легко знайти їх.
 4. Продуктивність розрахована на вирішення непрофесійних справ. Ресурсу двигуна достатньо для буріння пройм у бетонній та іншій сировині.

Переваги професійних перфораторів:

 1. Висока продуктивність. Виробничий девайс має більший енергетичний ресурс, а значить буде довше працювати.
 2. Пристрій призначений для високих навантажень і добре справляється.
 3. На промислових приладах завжди пишуться не завищені показники, на відміну від побутових. Що підвищує впевненість як інструмент.
 4. Враховуючи, що інструмент більш якісний і прослужить довше, ви окупите свої витрати.
 5. Завдяки більшій потужності девайс може продовжувати свою роботу в екстремальних обставинах безперебійно.
 6. Широкий ряд функціонального призначення та ресурсів таких як: мультифіксація, автоматичне відключення щіток, запобіжні муфти тощо. забезпечить високу якість роботи та менші витрати на обслуговування.

Який перфоратор вибрати?

Тепер, коли ми розповіли про всі характеристики та нюанси, можемо переходити безпосередньо до огляду 2-х артикулів перфораторів.

Зіставляємо затребувані моделі продукції Procraft:

Артикул

Перфоратор Procraft Industrial BH2100 NEW

Перфоратор Procraft BH1700

Встановлення двигуна

Бочковий

Бочковий

Потужність, Вт

2100

1700

Патрон

SDS-Plus

SDS-Plus

Сила удару, Дж

6

4

Кількість ударів, уд/хв

4350

3800

Режими роботи

3 режими: (свердлити, свердлити з ударом, удар)

3 режими: (свердлити, свердлити з ударом, удар)

MAX обертів холостого ходу, об/хв

800

0-820

MAX пройми свердління в бетоні, мм

32

32

MAX пройми свердління в деревині, мм

42

42

MAX пройми свердління в сталі, мм

13

13

Вага, кг

7

4,5

Гарантія

24

24

Тип акумулятора, В

від мережі, 220

від мережі, 220

Перфоратор Procraft BH2100 підходить як для використання в побуті та проф.сфері. Універсальний інструмент.

Плюси конструкції:

 1. Компактний та зручний корпус
 2. Ергономічна рукоятка + додаткова знімна рукоятка, яку можна встановити в різних положеннях.
 3. Подвійне покриття якоря забезпечує високий робочий ресурс
 4. Надійна антивібраційна система

Зручно виконувати роботи:

 1. Прокладка штроб для проведення
 2. Демонтаж перегородок, балок тощо. робіт

Procraft BH1700 найчастіше застосовується на будмайданчиках.

Плюси конструкції:

 1. Корпус із магнієвого сплаву
 2. Низький рівень вібрації
 3. Швидкий доступ до деталей, які потребують мастила.
 4. Зручна рукоятка +теж додаткова знімна

Зручно виконувати роботи:

 1. Розбивати цегляні та бетонні стіни, укоси, плінтуса, пороги.
 2. Можна використовувати як міксера.

Обидва інструменти постачаються у пластиковому кейсі з набором свердлів. Мають можливість швидкої заміни щіток. Оснащені кулачковим патроном (під ключ) з перехідником під SDS-plus, що дає можливість задіяти інвентар як дриля, вставляючи звичайні свердла.

Загалом, обидва перфоратори схожі між собою, але відрізняються енергією ресурсів, силою та кількістю ударів, а також вагою. Але Procraft BH2100 нова, вдосконалена та професійна модель.

Якщо ви плануєте придбати інструмент або у вас залишилися питання, залишайте заявку в нашому інтернет-магазині. Наші кваліфіковані співробітники передзвонять та допоможуть визначитися з типом пристрою та здійснити покупку.