07.07.2022

Прямий чи бочковий: який перфоратор кращий?

В арсеналі професійного будівельника чи домашнього майстра обов'язково присутній перфоратор. Виробники пропонують вибір з десятка моделей, які відрізняються за вагою, потужністю, числом і енергією ударів, діаметром свердління та іншими технічними характеристиками. Наприклад, в асортименті перфораторів Procraft ви знайдете два десятки моделей.

Один із ключових критеріїв, який допомагає визначитися з вибором у такому різноманітті, це розташування двигуна. За цією ознакою перфоратори ділять на прямі та бочкові. Який із них кращий? Про це ви дізнаєтеся в нашій статті.

Головне про роботу будівельного перфоратора

Перш ніж вибрати перфоратор, потрібно розуміти, які функції він може виконувати. Адже від цього залежить, чи перфоратор допоможе вирішити ваші завдання.

Зараз перфоратор – один із основних інструментів для будівництва та ремонту. А все завдяки декільком режимам роботи:

 • свердління;
 • буріння;
 • довбання.

Залежно від моделі, пристрій може поєднувати два або три режими. Кожен із них призначений для виконання певних робіт. У режимі довбання перфоратор допоможе з демонтажем оздоблення або перегородок. Режим буріння потрібний для обробки твердих матеріалів, таких як метал або бетон. А в режимі свердління перфоратор виконує функцію дриля: робить отвори в цеглині, дереві, пластиці.

Очевидно, що перфоратор може стати в нагоді не тільки професійним будівельникам, а й домашнім майстрам. Адже якщо ви задумали змінити вікна, двері, сантехніку, або поміняти проводку, або зробити перепланування зі знесенням стіни, вам точно не обійтися без перфоратора.

Але перфоратори для професіоналів та для аматорів, безумовно, матимуть відмінності. Це пов'язано з тим, що:

 • перфоратори для професійних майстрів розраховані на тривале використання. Це відображається у потужності та інших технічних характеристиках приладу;
 • професійні перфоратори оснащені цілим рядом додаткових функцій захисту людини. Наприклад, захист від впливу вібрацій;
 • будівельні перфоратори призначені для більш складних робіт, ніж побутові прилади;
 • важливо, що ціна будівельного перфоратора буде вищою, ніж побутового.

Всі ці нюанси відображаються у конструктивних особливостях та технічних характеристиках перфоратора. Саме про це ми й поговоримо нижче.

Види перфораторів: прямий і бочковий

У перфораторів є дві головні конструктивні особливості:

 • розташування двигуна;
 • тип харчування.

Про те, як на вибір перфоратора впливає тип живлення, ми вже розповідали у попередньої статті у блозі Прокрафт. А зараз звернемо вашу увагу на критерій розташування двигуна. Він впливає на конструкцію пристрою та його зовнішній вигляд. А значить, відрізнити один перфоратор від іншого не важко.

У бочкових перфораторах двигун розташований перпендикулярно до бури. Він зміщений у нижню частину корпусу. Візуально такі прилади мають L-подібну форму.

У прямих перфораторах силова установка знаходиться в тій самій площині, що і вісь бура. Такі пристрої зовні дуже нагадують дриль.

Але візуальні відмінності, звичайно, не найважливіші. Головна різниця у двох видах перфораторів – функціональні особливості та сфера застосування.

Прямий перфоратор: що це, принцип роботи, сфера застосування

Прямі перфоратори – це пристрої з горизонтальним розташуванням двигуна. Така конструкція вважається спрощеною порівняно з бочковим перфоратором. Через це прилади мають меншу силу удару. Отже – призначені для виконання простих завдань.

Ось основні переваги прямих перфораторів:

 • невелика вага та зручна конструкція. Працювати з прямим перфоратором фізично легше, ніж із бочковим;
 • компактний розмір та зручна форма дозволяють використовувати перфоратор у важкодоступних місцях. До речі, це одна з головних переваг прямого перфоратора;
 • простота в обслуговуванні та ремонті. Вважається, що конструкція прямих перфораторів простіша, а отже – надійніша. Такі прилади рідше виходять з ладу, а якщо таке і трапляється, відремонтувати поломку не важко;
 • Низька ціна. Прямий перфоратор розрахований на побутове використання, тому ціна його доступна кожному.

Але зворотний бік усіх переваг прямого акумуляторного перфоратора - його низька продуктивність. Обмежена конструкцією сила удару дозволяє виконувати з ним серйозні будівельні роботи. До речі, недосвідчені майстри іноді припускаються грубої помилки: намагаються застосувати силу і фізично тиснути на перфоратор під час роботи, щоб демонтувати стіну або виконати іншу складну роботу. Але механічний тиск ніяк не зможе вплинути на потужність двигуна. Такі маніпуляції призведуть лише до поломки електроприладу.

Ще один недолік - двигун охолоджується не так добре, як у бочкового перфоратора. Тому у роботі доводиться робити додаткові перерви.

З цих факторів можна зробити логічний висновок: прямі перфоратори призначені насамперед для побутового використання. Це легкі, компактні, недорогі пристрої для “домашніх” завдань, таких як штроблення та свердління стін. Але й професіонали використовують такі перфоратори, коли потрібно виконати роботи у важкодоступних місцях.

Бочковий перфоратор: що це, принцип роботи, сфера застосування

Бочкові перфоратори – це прилади з вертикальним розташуванням двигуна. Їхня потужність зазвичай вища, ніж у прямих пристроїв. Більшість моделей відносяться до класу середніх і важких приладів, а деякі взагалі можуть змагатися за потужністю з відбійним молотком.

Ось основні переваги бочкових перфораторів:

 • збільшений ресурс роботи та потужності. Тому бочкові перфоратори ефективно справляються зі складними завданнями на будівельному майданчику: демонтаж стін, довбання бетону, отвори з великим діаметром;
 • стійкість до зносу при довбанні. При виконанні тих самих завдань термін експлуатації бочкового перфоратора буде більшим, ніж у прямого;
 • охолодження двигуна. Вертикальне розташування двигуна в бочковому перфораторі сприяє швидкому охолодженню пристрою. Такий захист від перегріву є дуже важливим при тривалій експлуатації приладу. Будівельнику не потрібно робити великих перерв, щоб використовувати перфоратор. Отже, ККД на робочому майданчику не постраждає;
 • велика кількість додаткових функцій. Саме в бочкових перфораторах виробники передбачають додатковий захист від пилу, антивібраційну систему та інші бонуси.

Мабуть, головний недолік бочкового перфоратора – досить велика вага та громіздка конструкція. Через це робота у вузьких проходах чи тісних приміщеннях може виявитися проблематичною. Але габарити бочкового перфоратора одночасно є плюсом: при виконанні деяких робіт вага пристрою збільшує кінетичну енергію.

Ще один мінус бочкового перфоратора – ціна. Такі пристрої коштують дорожче, ніж прямі перфоратори. Але це пояснюється конструктивними особливостями та вартістю комплектуючих.

Загалом, бочкові перфоратори призначені для професійних будівельників та майстрів з ремонту. Їх купують для складних, енергоємних процесів, які рідко доводиться виконувати у побуті.

Який перфоратор краще: прямий або бочковий

Відповідь на це питання залежить від того, для яких цілей ви купуєте перфоратор. Тому для початку потрібно визначитися з переліком завдань, які ви хочете вирішити за допомогою цього пристрою. Загалом, логіка вибору буде такою:

 1. Для використання в домашніх умовах краще вибрати прямий перфоратор. Потужності інструменту цілком вистачить на вирішення побутових завдань. З таким приладом можна повісити поличку в будинку, штробити стіни для заміни проводки на дачі або займатися дрібним ремонтом в гаражі. До того ж, горизонтальний перфоратор коштує дешевше. Нема рації переплачувати за потужний двигун, якщо він вам не потрібен.
 2. Інша ситуація – якщо ви так само плануєте робити ремонт своїми руками, але роботи мають бути серйозні. Наприклад, для перепланування у квартирі доведеться знести перегородку. У такому разі варто задуматися про потужніший інструмент. Якщо бюджет обмежений, придивіться до продуктивного горизонтального перфоратора. Або, навпаки, бочковим перфораторам із відносно невеликою потужністю. Якщо ви не впевнені, чи підходить конкретна модель під ваші цілі, ви завжди можете проконсультуватися з нашими менеджерами в діалоговому вікні або по телефону.
 3. При виборі перфоратора для професійних робіт слід також відштовхуватися від стандартних робочих завдань. Якщо вони дуже різношерсті, є сенс купити два перфоратори. Бочковий – для складних робіт з демонтажу чи обробки твердих матеріалів. І горизонтальний (прямий) – для роботи у важкодоступних місцях.

Як бачите, точної відповіді на запитання “який перфоратор краще” просто немає. Але в більшості випадків для домашнього використання підійде прямий перфоратор, а для професійного – бочковий. Щоб остаточно визначитися з вибором, радимо звертати увагу на інші характеристики електроустаткування.

Технічні характеристики, які потрібно врахувати при виборі перфоратора

Тип конструкції перфоратора дуже важливий, але не єдиний параметр вибору обладнання. Перед покупкою вивчіть інші технічні характеристики пристрою.

 1. Режими роботи. Як ми вже згадували, перфоратор має три основні функції: свердління, буріння, довбання. При цьому в одному пристрої можуть поєднуватися лише дві або всі три функції.
 2. Вага. Зазвичай прямі перфоратори важать до 8 кг, а бочкові – більше 8 кг. Закономірність проста: для виконання складних робіт потрібен потужніший двигун. А з потужністю зростає і вага двигуна. Тому професійні моделі перфораторів, як правило, важать значно більше.
 3. Тип живлення. Більшість перфораторів працюють від електромережі або акумуляторів. Останні зручні тим, що для роботи не потрібно шукати розетку. Крім електричних та акумуляторних перфораторів, ви можете знайти на ринку пневматичні та бензинові пристрої. Але ці пристрої призначені для специфічних видів робіт, тому не поширені так широко.
 4. Потужність. У середньому потужність напівпрофесійних та професійних перфораторів Прокрафт варіюється від 1200 Вт до 2350 Вт. Чим потужніший двигун – тим ширший спектр функцій пристрою.
 5. Частота ударів. Цей параметр впливає на ККД приладу при демонтажі конструкцій.

Крім основних характеристик важливо вивчити додаткові. Наприклад, чи має перфоратор антивібраційна система. Це важливо, якщо робота з перфоратором – це ваша професійна діяльність, адже вібрації можуть негативно вплинути на здоров'я. Професіоналам важливий і захист від перегріву. Гарне охолодження гарантує високий ККД пристрою, тому що вам не доведеться витрачати час на охолодження двигуна.

Для зручності роботи з перфоратором важливі й такі дрібниці, як додаткова рукоятка та гумові накладки. З ними електроприлад надійно лежатиме в руці і не ковзатиме.

Чек-лист: бочкові або прямі перфоратори Procraft

Ще раз коротко порівняємо головні особливості двох конструкцій перфораторів, щоб вам було простіше визначитися з вибором електроустаткування.

Тип перфоратора

Прямий

Бочковий

Особливості конструкції

Двигун розташований у тій же області, що і вісь бура. Зовні перфоратор нагадує дриль.

Двигун розміщений перпендикулярно до бури і зміщений в нижню частину конструкції. Зовнішній пристрій має L-подібну форму.

Переваги

Прямі перфоратори мають компактну конструкцію. Вони легкі, тож працювати з ними фізично простіше. Горизонтальні перфоратори складніше вивести з ладу, ніж бочкові. До того ж така покупка обійдеться вам відносно недорого.

Бочковий перфоратор подолає найскладніші роботи на будівельному майданчику. Деякі моделі можуть замінити навіть відбійний молоток. При цьому "бочка" розрахована на постійне використання: двигун менше перегрівається, більшість моделей оснащені антивібраційною системою.

Недоліки

Прямий перфоратор не призначений для трудомістких робіт, таких як складний демонтаж конструкцій.

Висока потужність двигуна неухильно призводить до великої ваги всієї конструкції. Зазвичай професійні перфоратори важать понад 8 кг.

Сфера застосування

Прямий перфоратор найчастіше застосовують у побуті: для ремонту в будинку чи на дачі. Але й фахівці охоче купують прямі перфоратори Procraft для комерційних цілей. Адже легкий прямий перфоратор необхідний для свердління або штроблення стін. Та й у важкодоступних місцях без нього не обійтися.

Бочковий перфоратор необхідний швидше будівельникам та майстрам з ремонту. Але якщо ви розпочали серйозний ремонт своїми руками, вам також знадобиться таке обладнання.

Тепер ви точно знаєте, який перфоратор вибрати для ремонту чи будівництва. Залишилося тільки замовити відповідну модель з каталогу Procraft.

Як замовити лінійний або бочковий перфоратор

Важливий фактор купівлі перфоратора – репутація виробника. Бренд Procraft працює на ринку електроустаткування з 2004 року. За два десятки років роботи нашими постійними клієнтами стали і професійні будівельники, і майстри з ремонту квартир, і майстри-аматори. Секрет такої довіри – створення надійного, довговічного обладнання. Ми хочемо, щоб при роботі з нашими перфораторами, зварювальними апаратами або кутошліфувальними машинами ви відчували турботу про ваш комфорт та безпеку. І, звичайно, були задоволені якістю виконаних робіт.

Простота в експлуатації обладнання нерозривно пов'язана із простотою замовлення на сайті:

 • для покупки перфоратора вам потрібно зробити всього кілька кліків;
 • у разі виникнення будь-яких питань ви можете отримати швидку відповідь від наших менеджерів. Пишіть у діалогове вікно або дзвоніть;
 • оплачуйте так, як вам зручно. Доступні варіанти онлайн-оплати або післяплати у відділенні пошти;
 • користуйтесь розстрочкою. При необхідності товар можна сплатити частинами;
 • не платіть за доставку: ми безкоштовно доставимо замовлення "Новою Поштою" при покупці на суму від 550 грн;
 • будьте впевнені як електрообладнання. Адже ми надаємо гарантію на перфоратор Прокрафт на 2 роки.

Купуйте перфоратори Прокрафт за найвигіднішими цінами!