30.05.2022

Корисні рекомендації щодо використання та обслуговування компресорів

Сучасні компресори використовують у абсолютно різних сферах:

 1. На виробництві
 2. У майстернях
 3. Для виконання робіт на дачі
 4. У повсякденних завданнях
 5. Для творчих напрямків

Щоб не ходити по магазинах і не витрачати час на вивчення інформації про агрегат, звертайтесь до нашого інтернет магазину інструментів та пристроїв. У нас є всі найпопулярніші та затребувані моделі різного функціонування. За наявності сумнівів у марці або призначенні, а також комплектації та доставці товарів, наші консультанти нададуть всю необхідну інформацію.

Повітряні компресори Procraft ми постачаємо в захисній картонній коробці, всередині якої знаходяться посібник з експлуатації, 2 коліщатка, а також гарантійний талон. Збережіть все після розпакування, поки не закінчиться термін гарантії на компресор.

У цій же коробці його зручно транспортуватиме в ремонтний сервіс або місце роботи.

Далі розглянемо інформацію, на яку слід звернути увагу при отриманні вашого замовлення та як безпечно експлуатувати цю техніку.

Дії при отриманні та встановленні агрегату

Огляньте обладнання та переконайтеся, що на установці немає слідів порушення цілісності, стружок, борозен чи мікротріщин. Після зовнішнього огляду та відсутності проблем із обладнанням, можете забрати пристрій.

Щоб встановити обладнання безпечно, розрахуйте відстань від найближчої перешкоди до решітки вентиляції. І бути воно повинно більше 50см, щоб забезпечувався постійний приплив свіжого повітря. Вилковий навантажувач потрібний лише при переміщенні великої та важкої установки.

Приміщення для встановлення

Виробничі майданчики та кімнати, де планується розміщуватись повітряна установка, повинні відповідати вимогам:

 1. Щоб установка якісно працювала, площа приміщення повинна мати постійний та стабільний приплив повітря. Температурою +5-40 градусів.
 2. Обов'язково встановити системи охолодження.
 3. Вентиляція повинна повністю працювати та відводити тепло.
 4. Щоб не створювати небезпечні ситуації, приміщення має постійно забиратися, оскільки дрібні частинки пилу осідають на компресорі.
 5. Регулярно очищати фільтри, вентиляційні відсіки, радіатори та інші елементи.
 6. При необхідності подовжувача не перевищуйте 5 м і від 1,5-2 мм перетину кабелю.

Обов'язково підготуйте робочу зону. Покриття має бути абсолютно рівним, без спусків та западин. Кут нахилу не повинен бути вищим за 15 градусів, інакше підвищується ризик виникнення проблем з обладнанням і робота не буде якісною. Щоб пил не накопичувався в кутах і не псував прилад, робочий простір потрібно утримувати в чистоті та регулярно прибирати.

Порядок дій

Пневматичні девайси важливо встановлювати на відстані не менше 3 м від повітряної установки. Важливо враховувати, що при роботах з розпилювачем компресорний блок не повинні бризки фарб, в такому випадку відстань необхідно продовжити. Професійні скоби слід використовувати під час переміщення агрегату до іншого приміщення або з місця на місце.

На старті робіт важливо протестувати робочі компоненти компресора.

Рівень олії у відсіку перевіряють за допомогою спеціалізованого скла або щупа. Потрібно знати, що установка починає погано працювати або заїдати, при температурі олії нижче за мінімальний рівень. Багато олію в ємність теж не можна заливати, інакше вона потрапить у магістралі повітря.

Встановіть необхідні параметри напруги, необхідні для роботи вашого агрегату. Підключіть повітряний компресор до електромережі та простежте, щоб вимикач був увімкнений на режимі «ON». Поверніть важіль і посуньте нагору, якщо він не в тому положенні. Компресору потрібно дати попрацювати щонайменше 10 хв при відкритим на повну вентилю. Прикрийте вентиль і чекайте на повне заповнення ресивера повітрям. Коли це станеться, агрегат вимкнеться.

Завжди використовуйте реле тиску при відключенні, навіть в аварійних ситуаціях виривати вилку з мережі для відключення буде помилкою.

Перевірте, щоб після завершення роботи тумблер було встановлено на позиції "OFF". Для вимкнення використовується важіль на пресостаті. Якщо ви чуєте свист при кожній зупинці двигуна, це говорить, що все йде як слід. Свист триває близько 30 секунд, коли компресор вмикається без тиску.

Регулювати робочий тиск можна:

 1. Підібравши оптимальне значення для кожного типу кріплення.
 2. Редуктор може відрегулювати стиснення повітря на виході та виводити показання на манометр. Щоб збільшити тиск, повертайте ручку за годинниковою стрілкою, щоб зменшити проти.

Поршневі компресори не можуть працювати без зупинок, на відміну від гвинтових. Якщо в інструкції можна прочитати, наприклад, такі характеристики як: S3-30 або S3=30, це означає, що компресор функціонує за схемою: 3 хвилини працює, 7 хвилин потрібно дати обладнанню відпочити. Важливо виконувати ці вимоги, щоб захистити двигун від перегріву. Якщо все-таки двигун перегріється, спрацює захист від перегрівання та після охолодження, мотор увімкнеться автоматично.

Заходи безпеки:

 1. Ознайомтеся з інструкцією з використання приладу.
 2. Застосовуйте захисні рукавиці для захисту від опіків.
 3. Окуляри та ресторатор повинні захищати вас під час роботи з фарбопультом.
 4. Взуття має бути закритим і гумовим.
 5. Застосовуйте спеціальні навушники, щоб захистити себе від шуму.
 6. Не торкайтеся вологих та спітнілих рук або інших частин до інструменту.
 7. Не використовуйте стиснене повітря, яке не пройшло додаткове очищення для сфери стоматології та виробництва їжі.
 8. Не використовуйте ресивер для наповнення балонів, наприклад, аквалангів, якщо в інструкції не зазначено, що це можна робити.
 9. Не ремонтуйте обладнання самостійно.
 10. Якщо є корозія або дефекти, замініть резервуар повністю.
 11. Якщо роботи на відкритому повітрі не залишайте агрегат не накритим.
 12. Полагодженням та підтримкою робочого стану ресивера можуть займатися тільки фахівці з даного обладнання.
 13. Не спрямовуйте повітряний струмінь на людей, тварин.
 14. Тваринам та дітям заборонено перебувати поруч.
 15. Не зберігайте легкозаймисті рідини поруч із встановленням.
 16. Не кладіть на агрегат тканини з нейлону та інші матеріали.

Ремонт та догляд за установкою:

 1. Компресор не потребує постійного обслуговування. Але це не означає, що можна забути про його обслуговування. Першу заміну олії варто зробити не до 100 годин функціонування механізму. Потім щоразу через 300 годин. Але спостерігайте за відтінками олії. Якщо вона на вигляд темніша або дуже світла, як піна, значить її потрібно замінити достроково.
 2. Також варто періодично промивати губку, яка вбудована в корпус та виконує функцію масляного фільтра. Для цього використовуйте теплий мильний розчин, залиште насухо просушитися і встановіть на місце.
 3. Робіть перевірку кріплення кришки від клапана. Особливо під час першого тестування інструменту.
 4. Завжди видаляйте конденсат із ресивера незалежно від тривалості роботи агрегату.
 5. У вентилятор заходить неочищене повітря, через яке лопаті та грати засмічуються і потребують періодичного чищення.
 6. Замість легкозаймистих засобів для очищення використовуйте вологу мочалку або бавовняну тканину.
 7. Для очищення важливо застосовувати високий тиск. Тому, якщо ви новачок в експлуатації агрегату, звертайтеся до професіоналів.

Компресори Procraft також можна використовувати для очищення. Але якщо не хочете пошкодити корпус зсередини, виставляйте правильний тиск під час підключення до продувного пістолета.

Якщо важливо, щоб пристрій прослужив якомога довше, ретельно вивчіть інструкцію та виконуйте всі вимоги, а також заходи безпеки. Головним правилом є: всі роботи з технічного обслуговування слід виконувати виключно у вимкненому стані та без повітря у ресивері.